Reklama

Sexting: Áno či nie? Ako to robiť BEZPEČNE a s ROZUMOM? Stačí iba ak urobíte túto jednu vec...

Instragram je pre mnohé mladé baby výnosným biznisom nielen vďaka influencerstvu.

Zdroj: Shutterstock

Reklama

Adam Ondrejička

redaktor webu Časpreženy.sk

V dnešnej dobe je sexting úplne bežná vec. Posielať si so svojím "miláčikom" šteklivé správy alebo fotky môže byť mega vzrušujúce ako udržať iskru vo vzťahu. Ale ako na to, aby ste sa nespálili?

Prečo je sexting populárny?

Priznajme si to, posielanie pikantných správ alebo fotiek pridáva do našich vzťahov štipku adrenalínu. Je to spôsob, ako vyjadriť svoje pocity, flirtovať a zároveň sa zabaviť. Navyše, ak máte vzťah na diaľku, môže to byť skvelý spôsob, ako udržať blízkosť.

×
Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Ako je na tom so sebahodnotou známa herečka z Dunaja? TOTO je pre Petru Dubayovú SEBALÁSKA!

    Ale je to bezpečné?

    Tu prichádza ten háčik. Aj keď je sexting super zábavný, môže byť aj dosť rizikový. Stačí jedna zlá správa v nesprávnych rukách a môže to skončiť nepríjemne. Preto je dôležité vedieť, ako sa chrániť a robiť to s rozumom.

    5 tipov, ako sextovať bezpečne nájdete na ďalších stranách...

    1. Dôveruj, ale preveruj

    Predtým, než začnete posielať čokoľvek intímne, uistite sa, že osobe na druhej strane môžete naozaj dôverovať. Poznáte ju dobre? Je to niekto, kto rešpektuje vaše hranice a súkromie? Ak si nie si istá, radšej si to ešte premyslite.

    2. Chráňte vašu identitu

    Ak sa rozhodnete poslať odvážnejšiu fotku, dávajte pozor, aby na nej nebola vidieť vaša tvár, tetovania alebo iné rozpoznateľné znaky. Takto minimalizujete riziko, že vás niekto spozná, ak by sa fotka dostala von. A vždy si pamätajte, že internet nezabúda.

    3. Nastavte si hranice

    Je úplne v poriadku povedať "nie", ak sa na niečo necítite. Komunikujte otvorene o tom, čo je pre vás ok a čo už nie. A to isté platí aj pre druhú stranu. Rešpektujte jeho hranice a očakávajte to isté od neho.

    4. Používajte bezpečné appky

    Niektoré aplikácie ponúkajú vyššiu úroveň súkromia, napríklad automatické mazanie správ alebo fotiek po určitom čase (napríklad Snapchat). Ale pamätaj, že nič nie je 100% bezpečné. Vždy je lepšie byť opatrná.

    5. Buďte dva kroky vpred

    Predtým, než stlačíte "odoslať", zamyslite sa, ako by ste sa cítili, keby sa táto správa alebo fotka dostala na verejnosť? Ak je odpoveď "bol by to prúser", možno by ste mala prehodnotiť, či ju naozaj chcete poslať.