Nórsko: Rybársky raj

Pohľad na pohorie Moskenesøya a rybársku dedinu Reine s roztrúsenými domčekmi. Nie každému by sa páčilo žiť takto na samote, ale stráviť na takomto mieste dovolenku a poriadne si oddýchnuť musí byť úžasné.

Nórsko
Nórsko
Zdroj: shutterstock

Nemecko: Vianočná dedinka

Pútnický kostol svätého Sebastiána za súmraku s panorámou hôr v pozadí je ako z rozprávkovej knižky. Ak k tomu svieti aj stromček, hneď by sme sa šli poprechádzať. Takúto nádheru nájdete v dedinke Ramsau v bavorských Alpách, ktorá leží na jazere Königssee v Národnom parku Berchtesgaden.

Nemecko
Nemecko
Zdroj: shutterstock

Slovinsko: Rozprávkový kostolík na ostrove

Bledské jazero je jedno z najviac navštevovaných miest a zasnežený kostolík uprostred jazera je krásny aj v zime. V minulosti tam žilo pár mníchov, ktorí chceli byť takto spoľahlivo izolovaní od svojho okolia. V pozadí je hrad a Alpy, ktoré tak vytvárajú dokonalý obrázok.

Slovinsko
Slovinsko
Zdroj: shutterstock

Island: Ľadový vodopád

Vodopád Goðafoss nájdete na severe Islandu a máte pocit, že ste sa ocitli s Elsou a Annou v Ľadovom kráľovstve. Voda rieky Skjálfandafljót padá z výšky 12 metrov na šírku 30 metrov a vytvára takúto nádheru.

Island
Island
Zdroj: shutterstock

Ukrajina: Aj Karpaty vedia prekvapiť

Horské údolie Pozharska v ukrajinských Karpatoch je plné snehu a takmer nedotknuté civilizáciou. Ak chcete zažiť pokoj v zime, tak toto je výborný tip.

Ukrajina
Ukrajina
Zdroj: shutterstock

Fínsko: Aj s polárnou žiarou

Ak vám nestačí obyčajná zima a chcete sa pokochať vesmírnym divadlom, tak si treba vybrať miesta, kde sa dá vidieť polárna žiara. Napríklad vo Fínsku.

Fínsko
Fínsko
Zdroj: shutterstock