Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Ako sa udržať psychicky v pohode aj počas druhého mesiaca karantény? 7 tipov, ktoré pomôžu

Pobyt strávený v prírode osamote má svoje čaro.

Zdroj: Shutterstock

Reklama

Už toho mame plné zuby a nemá to konca. Nálada sa kolíše, raz je lepšia, raz horšia. Poradíme vám, ako sa aj cítiť dobre a nad súčasnou situáciou nepanikáriť. 

1. Hlavne žiadna panika

Ste živí, zdraví, máte čo jesť a kde bývať. To je luxus, však? Opakujte si každé ráno tento dôležitý fakt a do nového dňa vás to dobre naštartujte. Stále nie je tak zle, aby sme sa ľutovali a písali tragické statusy na sociálnu sieť. Máme všetko, čo potrebujeme.

2. Čítajte motivačné knihy

Nikdy nebolo vhodnejšie zobrať do ruky knihu s týmto obsahom. Netreba to však preháňať, informácie a rady dávkujte pomaly a precízne. Zamyslite sa nad všetkým, čo autori píšu. Máte na to teraz čas. Ak sa vám niektoré časti páčia, čítajte si ich dookola. Budem vám lepšie!

Zdroj: Shutterstock

Čítanie zlepšuje nielen slovnú zásobu.

 

Zdieľať

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Číny sa do celého sveta šíri neznámy vírus, ktorého počet obetí postupne narastá!

    3. Socializujte sa

    Hoci sa dá len cez internet, aj to nám však dodá energiu. Počuť iných ľudí alebo ich cez webkamery vidieť je v tomto období dar. Máte priestor na to, aby ste prebrali starosti, či radosti tohto súčasného stavu. Uvidíte, pohľad iného človeka na vaše momentálne nastavenie padne vhod a pomôže.

    4. Hýbte sa

    Cvičte doma, choďte sa prejsť do prírody a ak je možnosť, pred výťahom uprednostnite schody. Pohyb nášmu telu pomáha a zavďačí sa vám aj myseľ. Endorfíny sa vyplavia a vy budete iný človek. Čím viac sa budete hýbať, tým bude vaša hlava čistejšia.

     

    5. Tancujte

    Už vás nebaví večer pozerať televízny program? Žiadny problém. Vyhľadajte si na internete koncerty vašich obľúbených spevákov a skupín. Môžete si hudbu pustiť nahlas a spievať s nimi. Uvoľnite sa pri tom a prídete na iné myšlienky. A ak je hudba veselá a svižná, premeňte svoju obývačku na tanečný parket. Taký príjemný domáci koncert, však?

    6. Varte si obľúbené jedlá

    Čo budete počas dňa jesť, je len na vás. Nemusíte sa totiž prispôsobovať firemnej kantíne, či blúdiť po webe a hľadať, kde varia niečo, čo by vám padlo vhod. Teraz je ideálny čas na to, aby ste svoj žalúdok rozmaznávali. Urobte si zoznam jedál, ktoré máte najradšej. Určite sa vám bude lepšie fungovať s myšlienkou, že obed bude presne taký, ako si predstavujete.

    Zdroj: Dušan Křístek

    Cibuľové halušky

     

    7. Urobte si zoznam pozitívnych vecí

    Karanténa bola a aj je na niečo dobrá. Určite so sebou nepriniesla len zlé a negatívne momenty. Ak stále neviete, čo bolo jej prínosom, premýšľajte. Sadnite si večer k stolu, nalejte si pohár vína a bilancujte. Uprataná skriňa, žiadne skoré ranné vstávanie, viac času s manželom… a tak ďalej. Na konci budete spokojní a vďační. A to predsa ide, však?

    Vyberáme pre vás niečo PLUS