Pohladí zmysly

Pri výbere farby roka berú experti do úvahy nielen trendy, technológie a materiály, ale aj životný štýl a spoločenský vývin. V týchto pohnutých časoch ľudia túžia predovšetkým po stabilite. A práve tento odtieň modrej vysiela do priestoru signál pokoja a spoľahlivosti a prenáša na ľudí pocit spolupatričnosti a harmónie. Okrem toho prebúdza v ľuďoch optimizmus a radosť zo života, preto ho smelo môžete uplatniť v spálni, detskej izbe, ale aj v pracovni.

Posteľná bielizeň na dvojlôžko, Bonami, 37 €
Posteľná bielizeň na dvojlôžko, Bonami, 37 €
Zdroj: Bonami

Modrá je dobrá

Sýty odtieň tejto farby dodá každému priestoru ušľachtilosť a súčasne útulnosť. Pritom je skutočným umelcom v tvárnosti a dokážete ho skvelo kombinovať s rôznymi dizajnérskymi elementmi, ako sú metalické doplnky, s farebným nábytkom, ale aj ušľachtilými materiálmi.

Doplnky by nemali chýbať v žiadnom interiéri.
Doplnky by nemali chýbať v žiadnom interiéri.
Zdroj: Bellarose

Čo sa k čomu hodí

Farba nočnej oblohy sa dá krásne kombinovať s inými odtieňmi. V kombinácii s bielou a so sivou dosiahnete istú noblesu, biela a čierna dodajú priestoru čisté línie, v kombinácii so sýtymi farbami, ako žltá, červená či fialová, oživíte atmosféru francúzskej burlesky z prelomu minulých storočí. Máte naozaj veľa možností, ako túto farbu formovať podľa vlastných predstáv, tak hor sa do toho.

Jedálenská súprava, 18 ks, Westwing, 134 €
Jedálenská súprava, 18 ks, Westwing, 134 €
Zdroj: Westwing

Tón v tóne

Ak to teda s modrou vyskúšate, pokojne to môžete aj trochu prehnať. Napríklad také zátišie s modrými vázami a modrými hortenziami s pozadím modrej steny vyzerá veľmi efektne, najmä ak vo zvyšnom priestore prevláda biela. Celkový dojem bude vynikajúci.