Moja kamarátka Jana mala mladšiu sestru Evu, na ktorú celý život žiarlila. Začalo sa to už vtedy, keď sa Eva mala narodiť, lebo Janka bola odvtedy na druhej koľaji a po jej narodení sa to ešte zhoršilo.

Ako rástli, nijako sa to nezlepšovalo. Skôr naopak. Jana bola totiž horšia žiačka než mladšia Evka. Preto aj výber strednej školy bol taký, že Jana sa vyučila za predavačku a neskôr pracovala v potravinách a Eva vyštudovala nielen gymnázium, ale aj vysokú školu. Stala sa z nej právnička.

Roky ubiehali, a aj keď mali obe po tridsiatke, nemali žiadny vzťah. Moja kamarátka sa vypracovala na vedúcu predajne, a hoci mala pár kíl navyše, pokukoval po nej jeden chalan. Mala však veľké komplexy, lebo popri Eve, ktorá bola štíhla blondínka, jej rodičia stále vyhadzovali na oči, prečo neschudne, nech ide k lekárovi, dá si predpísať diétu a podobne. Tieto výčitky rodičov len prehlbovali priepasť medzi sestrami. Janka musela počúvať výčitky aj v súvislosti s prácou. Prečo sa neučila lepšie a nestala sa napríklad lekárkou.

Často som z toho bola smutná aj ja, boli sestry, ale zároveň nepriateľky, ktoré sa nemali rady. Keď sa stretli, sotva prehodili pár slov. Jana bývala u rodičov a Eva si prenajala menší byt. A netrvalo dlho, Paľo, ktorý po Janke pokukoval, sa stal jej prvým chlapcom. Janka bola šťastná a zamilovaná. Keď už boli spolu pol roka, chcela ho predstaviť rodičom. Paľo bol obyčajný chlapec, robotník na stavbe, preto vedela, že sa rodičom nebude páčiť. Ale chceli spolu bývať, tak to už nemohla odkladať.

Keď prišli na večeru, Eva ešte nebola doma. Po chvíli trápnej konverzácie s rodičmi dorazila aj s pánskou spoločnosťou. A nie hocijakou! Jej priateľ, lekár, o 10 rokov starší než ona, urobil hneď dojem. Celý večer sa zrazu sústredil na Evu a jej priateľa Borisa a nie na Janu a Paľa. Jana vedela, že Eva to urobila naschvál, a tak rýchlo sa zdvihli a odišli.

Keď Jana sestru onedlho stretla v meste, mala sto chutí vynadať jej, no všimla si, že sestra je akási nesvoja a na tvári má modrinu. Eve nebolo do reči, ale keď ju Jana stiahla na kávu, nakoniec z nej vypadlo, že jej doktor ju bije. Ten navonok úžasný džentlmen bol v súkromí násilný grobian. Prvýkrát sa so sestrou úprimne porozprávali. A Eva prezradila aj to, že sa jej vyhráža, preto nevie, ako má od neho odísť.

Sestry si okrem toho povedali, čo ich celé roky trápilo. Jana priznala, že na ňu vždy žiarlila, a Eva zase, že sa vždy snažila zaujať pozornosť rodičov, ale hlavne Janinu, ktorá si ju aj tak nikdy nevšímala. Tak si sestry po rokoch uvedomili, že ich hádky a prieky nemajú žiadny zmysel.

Eve sa s pomocou Janky podarilo opustiť Borisa. Jana sa vydala a hlavnou družičkou nebol nikto iný ako jej sestra Eva. Stali sa z nich konečne sestry, ktoré na seba nedali dopustiť. Eva si kúpila psa a vďaka nemu spoznala psičkára Ivana, realitného makléra. A kým si Eva plánuje svadbu, Janka už chystá výbavičku a svoju dcéru pomenuje po sestre.

Natália

Čo my na to?

Tento príbeh je tak trochu rozprávkový. Ale žiarlivosť medzi súrodencami je celkom bežná a určite je možné aj zmierenie. Predsa len, ako dospelé osoby dokážeme veľa veci vnímať inak a nebrať tak osobne. Ak si nájdeme vlastnú cestu a sme šťastné, dokážeme druhým odpúšťať ľahšie a nájsť si k nim cestu akosi rýchlejšie. A to sa stalo Janke, ktorá zamilovaná a šťastná dokázala nájsť spoločnú reč so sestrou. A tak po rokoch si konečne mohli byť oporou.  

Máte rovnako zaujímavý príbeh?

Aj vám sa prihodilo niečo, čo vás zaskočilo? Podeľte sa s nami o príbehy s nečakaným koncom na maile
[email protected] Za uverejnený príspevok vám pošleme darček. Píšte na adresu, ktorú nájdete v tiráži a pripojte heslo: Nikdy by mi nenapadlo. Prosíme, zasielajte iba originálne príbehy, inak porušujete autorské práva a vystavujete sa finančnej pokute!