Zuzana nikdy nehovorila o manželovi pekne. Niekedy nadáva, inokedy si sťažuje alebo plače. Nedarí sa jej však vyskočiť zo začarovaného vzťahu von. Nedokáže ho ani skončiť, ani v ňom žiť.

Zuzka je vydatá už 15 rokov. Prvé dva roky to celkom ušlo. „Zamilovala som sa do neho, pretože bol iný. Iný ako ostatní muži a úplne iný než ja. Bavila ma naša rozdielnosť. Ja som bola uletená, on skôr usadnutý. Ja som mala učňovku, on vysokú,“ hovorí.

Lenže časom sa ukázalo, že odlišnosť je viac zlo ako bonus. „Dnes si nemáme čo povedať. Doslova. Rozprávam sa len s kamarátkami, s ním nikdy. On má svoje predstavy o tom, ako by sme mali fungovať, ja svoje. Problém je, že sa od seba zásadne líšia. Nezhodneme sa ani v tom, čo nakúpiť a či ísť vpravo alebo doľava. Kričíme na seba takmer každý deň. Niekedy ho ignorujem, inokedy kričím tiež. Nechcem však od neho odísť,“ hovorí Zuzana.

Bojí sa totiž, čo by si so synom sama počala. Niekedy sa s manželom snaží vyjsť a komunikovať, ale nejde to. Je z toho nešťastná.