Bohatá pestovaná hriva pridá na lepšom pocite a zodvihne sebavedomie tak mužom, ako aj ženám. A tak vypadávanie vlasov či plešatosť je skutočne problém, ktorý trápi mnohých do tej miery, že vedci stále skúmajú, ako by mohli pomôcť. Juhokórejskí vedci teraz prišli s novou veľmi účinnou metódou liečby plešatenia súvisiaceho s vplyvom génov a pohlavných hormónov.

Dve tretiny mužov a až tretina žien zažívajú vo vyššom veku výraznú stratu vlasov práve kvôli súčinnosti génov a hormónov. Pomôcť by im mohla terapia kmeňovými bunkami tukového tkaniva. Juhokórejskí fyziológovia totiž zistili, že tieto bunky dokážu produkovať hormóny, ktoré obnovujú a stimulujú rast vlasov. Pritom extrakt možno do pokožky jednoducho vtierať.

Dobrovoľníci v experimentálnej štúdii juhokórejských vedcov si preparát vtierali do vlasovej pokožky dvakrát denne počas šestnástich týždňov. Po tomto období došlo k výraznej obnove rastu vlasov a zhustnutia vlasového porastu. "Súčasné výskumy dokazujú, že táto metóda môže vyvolať rast vlasov u mužov i žien s alopéciou," myslí si profesor Sang Jeoup. Jeho tím teraz musí vykonať testovanie na veľkej a rôznorodej vzorke populácie a potom sa už zrejme všetci, ktorí s týmto problémo zápasia, dočkajú toľko očakávaného riešenia.