Dnes má od bývalej profesie potrebný odstup a pracuje ako kouč a mentor osobnostného rozvoja, moderátor, dopisuje vlastnú knihu. Radí iným, ako žiť lepší a uvedomelejší život bez pretvárky, aby bol v súlade s vnútrom, a ako sa dopracovať k naplnenému vzťahu.

Kedy a ako vám napadlo, že by ste sa chceli stať striptérom?

Život je nevyspytateľný a tak sa začala aj moja kariéra striptéra, vlastne už exstriptéra. Chlapec z Medzilaboriec chcel byť slávnym futbalistom. Život sa mi točil okolo futbalovej lopty, ale po maturite prišiel zlom. Oslavoval som skúšku dospelosti na jednej známej bratislavskej diskotéke, kde dídžej vyhlásil, že jeden muž a jedna žena dostanú 5 000 slovenských korún, ak sa vyzlečú a zatancujú na bare. Nereagoval som, vždy som bol skôr utiahnutý. Vtedy som však aktívne posilňoval a spolužiaci ma tam v mierne pripitom stave zázračne dotlačili. Vyzliekol som sa, o tanci sa veľmi nedalo hovoriť, a nová kariéra bola na svete. (Smiech.) Na druhý deň som stále myslel na to, že za tri minúty som si zarobil 5 000 vtedajších korún, čo bolo pre študenta veľa peňazí. Oslovil som pár agentúr a moja cesta sa začala.

Čo všetko vám táto práca dala?

Po čase som to prijal ako poslanie. Mal som ambíciu odovzdať ľuďom kus seba a zmeniť pohľad Slovákov na túto profesiu. Prácu striptéra som vnímal ako umenie. Precestoval som desať európskych krajín, vystupoval som na najväčších erotických veľtrhoch, vyhral som Majstrovstvá Európy v pánskom striptíze 2014. Založil som vlastnú agentúru a v roku 2016 som spokojne ukončil kariéru. Neodchádzalo sa mi ľahko, táto práca mi dávala pocit slobody, možnosť spoznávať zaujímavých ľudí a pekné miesta, naučil som sa dva jazyky a hlavne som bol vždy pánom svojho času.

Po narodení dcéry sa rozhodol zmeniť profesiu, hoci v nej mal úspech.
Po narodení dcéry sa rozhodol zmeniť profesiu, hoci v nej mal úspech.
Zdroj: archív T.K.

A čo vám, naopak, vzala?

Dostal som sa až na samé dno. Ego mnou plieskalo z jednej strany na druhú. Ovládlo ma chlapské ego, ktoré nepoznalo pokoru, úctu ani vďačnosť. Pochopil som to, keď sa na mňa začali valiť súkromné aj finančné problémy. Strácal som blízkych ľudí, dokonca rodinu. Vtedy som si uvedomil, že asi niečo robím zle, a začal som pracovať na svojej osobnostnej stránke. Pokoril som ego a dodnes na tom pracujem. Začal som meditovať, čítať knihy, chodiť na prednášky známych mentorov a koučov, prešiel som rôznymi terapiami... Rozhodol som sa žiť inak a prevzal som plnú zodpovednosť za život. Prestal som viniť ľudí naokolo za to, čo sa mi dialo, prijal som vlastné zlyhania a poprosil sám seba o odpustenie. A začali sa diať správne veci...

Prečo ste napokon ukončili sľubne rozbehnutú kariéru?

Cítil som, že je čas prenechať žezlo ďalším. Kariéru som ukončil ako 31-ročný a začal som moderovať podujatia. Bolo mi to čoraz bližšie. Prestalo sa mi chcieť stále sa vyzliekať a obliekať. Aj to chce kus práce. No hlavný dôvod bolo narodenie dcérky. Vtedy som si uvedomil, že chcem ísť iným smerom.

Aký typ žien si objednáva striptéra?

Ženy si zväčša objednávajú striptéra na rozlúčky so slobodou a na narodeniny. Striptér je akási čerešnička na torte. Objednávajú si ho vekové kategórie od 18 do 60 rokov, sú to rôzne typy žien. Nemôžu byť, samozrejme, puritánky. Môžem však s potešením povedať, že ženy, ktoré stoja o takúto atrakciu, sú príjemné, zábavné a za každú zábavu.

Aby vzťah v dnešnej dobre fungoval je potrebné pochopenie, úprimnosť a láska k sebe samému.
Aby vzťah v dnešnej dobre fungoval je potrebné pochopenie, úprimnosť a láska k sebe samému.
Zdroj: Shutterstock

Z pohľadu Toma: O citlivých témach

Aké sú Slovenky

Slovenky sú úžasné a krásne ženy, no vnímam ich ako veľmi nešťastné a sexuálne blokované. Štatistika hovorí, že každá druhá žena má nízke sebavedomie. Preto na Slovensku behá, poviem to trochu tvrdšie, veľa umelých žien, ktoré nemajú rady svoj odraz v zrkadle. Podstupujú operácie a kupujú si drahé oblečenie, a tak sa aspoň chvíľu cítia pokojné.

 Problém dnešných vzťahov

Dnes sa rozpadá každý druhý vzťah. Pohromou sú pomýlené priority, orientácia na materiálny svet, ale aj prehnané očakávania. Najprv sa treba naučiť žiť sám so sebou, byť v poriadku z hľadiska psychiky a emocionality, chápať život a jeho skúšky. Len tak môžeme viesť zdravý vzťah. Len tak neublížime druhému ani sebe. Nemusíme mať pri sebe partnera, aby sme tvorili celok. Ja som predsa ja, ty si ty a vždy to tak bude. Každý človek nám zrkadlí, čo nemáme vnútorne spracované. Ak to nepochopíme v prvom vzťahu, príde ďalší a podobný, až kým tú lekciu nespracujeme. Je zbytočné nadávať, že sa nám dokola deje to isté. Treba začať žiť sám so sebou, respektíve sa to naučiť.

Ľudia sa boja samoty

Väčšina žien nedokáže uzavrieť minulý vzťah, nevie prijať, že sa skončil, odpustiť a poďakovať sa za skúsenosť. Ľudia sa boja byť sami, preto stále niekoho hľadajú. Keď nájdu, cítia sa lepšie. Často sa boja odísť zo vzťahu, hoci sú nešťastní. Viac sa boja samoty ako nefunkčného vzťahu a radšej sa trápia. Neodvážia sa žiť inak, lepšie, aj za cenu dočasnej bolesti. Ľudia sa neučia, ako pracovať na sebe a partnerstve. Nechce sa im. Radšej sa pohádajú a podvádzajú, česť výnimkám... Vo vzťahoch chýba úprimnosť a priamosť.

Učíme sa až vtedy, keď je zle

Dnes je každý druhý pár rozvedený. Partneri sa hádajú, vyčítajú si problémy, kontrolujú jeden druhého, urážajú sa, vydierajú a manipulujú, niekedy až týrajú a podvádzajú, a pritom očakávajú od toho druhého lásku, pochopenie a podporu. Netreba sa čudovať ani nikomu vyčítať, že dnešné vzťahy nefungujú. Nikde sa totiž neučí, ako viesť zdravý vzťah, ako správne komunikovať. Sú na to síce školenia a knihy, ale po tých často siahame, až keď je neskoro.

Ideálna žena podľa Toma

Vedomá, vnímavá, samostatná, milujúca samu seba bez umelo vytvorených dopingov. Aspoň trošku duchovne založená, ochotná dať mužovi slobodu a on dá slobodu jej. Mala by chápať, že sú iní, aj keď žijú spolu a majú partnerský vzťah. Chápe muža, lebo pozná jeho povahové črty, chápe, že chlap potrebuje svoj priestor rovnako ako ona ten svoj. Mala by byť otvorená a úprimná.

Moja rada pre naplnený vzťah

Najprv si treba ujasniť, že on nie je váš a vy nie ste jeho, hoci máte partnerský vzťah. Nevlastníte sa, nie ste predsa majetky ani veci. V druhom rade musíte byť psychicky, duševne a emocionálne vyrovnaná, aby ste mohli viesť fungujúci vzťah. To znamená 4 veci– neustále na sebe pracovať, učiť sa zdravo komunikovať, byť dobrým poslucháčom aj pozorovateľom. Problémom je, že ľuďom sa nechce.

Odkaz pre všetkých chlapov

Začnite viac študovať ženu ako celok. Jej nálady, správanie, emócie. A to platí aj opačne, pre ženy. Len takto môžete viesť zdravý harmonický vzťah. A nikdy nesúďte a nehodnoťte človeka podľa obalu.