Nerobte prvý krok vy

Túto otázku už mnohí neraz prediskutovali, na jednoznačnú odpoveď však stále neprišli. My vám odporúčame, nebuďte tá, ktorá uháňa mužov. Počkajte si, kým vás vyhľadá on a naplánuje rande. Prečo? Ak za ním budete stále chodiť iba vy, nikdy sa naisto nedozviete, či od vás niečo naozaj chce, alebo je pre neho situácia len jednoducho pohodlná. Týmto prístupom navyše riskujete, že sa budete pri každom kroku spytovať, či to vôbec má zmysel. Mužom úloha zvodcu jednoducho pristane.

Sexi, nie však lacná

Na začiatku vzťahu to znamená niečo úplne iné ako po niekoľkých spoločných mesiacoch. Počas dvorenia je lepšie, ak sa ženy vyhýbajú otvoreným sexuálnym návrhom. Neradíme vám, aby ste neboli zvodné a vášnivé, pokojne ho pohlaďte, nie však priveľmi sexuálne: na chvíľu položte ruku na jeho rameno alebo koleno. Ak sa váš vzťah zmení na viac intímny, môžete byť otvorenejšia a prejaviť svoje city. Celkom pokojne sa môžete pod stolom pohrať s chodidlom.

Záleží aj na drobnostiach.
Záleží aj na drobnostiach.
Zdroj: Shutterstock

Nechcite hneď sex

Pravda, sexuálna revolúcia prepukla už dávno a skutočne málokto ešte túži po nevinnej neveste. Napriek tomu, sex je stále rozhodujúcim faktorom vo vzťahoch. Počas milovania sa v ženskom tele uvoľňuje hormón oxytocín. V dôsledku neho vnímate intimitu chvíle, avšak v prípade, že s chlapom skončíte v spálni priskoro, budete si od vzťahu priveľa sľubovať. Bude lepšie, ak predtým, ako ho stiahnete do postele, počkáte aspoň mesiac.

Aj na drobnostiach záleží

Vo vzťahu sa nemusíte úplne obetovať a zmeniť sa na paničku v domácnosti, váš partner však ocení, ak preňho urobíte zopár drobností. Ak máte čas, navarte niečo chutné alebo mu vyperte košele. Hlavné je, aby ste mu dali pocítiť, že sa oňho staráte. Na oplátku vás určite rád poteší aj on.

Pomocná ruka

Pomôžte mu, aby vyzeral k svetu, keď ide do práce. Dajte mu zopár užitočných rád, ak sa chystá na stretnutie so šéfom. Smejte sa na jeho vtipoch a nechajte, aby sa vám v smutnom období posťažoval. Pravdaže, to isté očakávajte aj od neho.

Neuháňajte ho!
Neuháňajte ho!
Zdroj: Shutterstock

Neuháňajte ho

Chlapi doslova nenávidia byť vo vzťahu pod tlakom, preto sa snažte vyhýbať opakovane vyťahovaným citlivým témam. Neposielajte mu denne päť sms o plánoch do budúcnosti, neospevujte svadbu a manželstvo. Muži nemajú potrebu neustále niečo riešiť, jednoducho si chcú užívať spoločné chvíle.

Nebuďte naivná

Skutočná žena, ktorá za to naozaj stojí, neodpúšťa lži a podvody. Muži si ctia partnerky, ktoré neznesú, ak sa s nimi niekto zahráva. Ak váš partner vie, že jeho nevhodné správanie nebude len tak ospravedlnené, bude si vás vážiť a je menšia pravdepodobnosť, že sa začne obzerať po inej.

Správny chlap

Musíte si nájsť muža, ktorý je úprimný, čestný a vždy sa naňho budete môcť spoľahnúť. Ak vám sľúbi, že príde na stretnutie v dohodnutý čas, nič ho nezdrží. Galantnosť ešte nevymrela! Nezaškodí, ak sa zhodnete aj v otázke peňazí a materiálneho zabezpečenia, ktoré sú najčastejším dôvodom partnerských hádok a nedorozumení. Premyslite si preto ešte raz, či sa protiklady naozaj priťahujú!