1. Začnite hneď a s maličkosťami

Ak chcete zistiť, či zákon príťažlivosti funguje, začnite hneď a s menšími želaniami. Prečo s menšími? Dovoľuje vám to pristupovať k celej veci hravo, bez strachu zo sklamania a bez veľkých očakávaní. Pri menej dôležitých veciach máme tendenciu skôr uveriť, že sa splnia, lebo nám na nich až tak nezáleží. A viera je kľúčom k tomu, aby sme dostali to, čo chceme.

2. Želanie správne formulujte

Neprajte si: „Chcem byť bohatá...“ lebo to, čo dostanete, je iba tento stav chcenia, ktorý dobre poznáte. „Chcem niečo...“ ale nemám nič. Takže tým si nedostatok len posilníte. Nevytvárajte si preto stav, že niečo chcete, ale stav, keď to už máte. Napríklad: „Som pripravená na bohatstvo.“ Alebo ešte lepšie: „Som bohatá a šťastná.“ Ak váš rozum toto tvrdenie odmieta, tak si želajte niečo, s čím nebude mať až taký problém. A keď budete vidieť prvé výsledky, rozum si napokon zvykne aj na väčšie želania.

3. Poďakujte sa vopred

Ak si budete priať, musíte aj poďakovať. Ak začnete byť vďačná za veci, ktoré máte alebo chcete, uvedomíte si, že vám nie je až tak zle. Zistíte, koľko vecí sa vám už splnilo a koľko ste už získali. Prostredníctvom vďačnosti rozmnožíte dobré veci, ktoré sú vo vašom živote prítomné, a zároveň urýchlite veci, ktoré k vám ešte len prídu. Slovom „ďakujem“ dodávate viac energie tomu, čo chcete, a tak je to dokonalý urýchľovač vašich prianí.

Advent bez stresu
Zdroj: shutterstock

4. Aj rozum musí spolupracovať

Ako presvedčiť rozum, aby uveril, že dostanete to, čo chcete? V prvom rade musíte uveriť, že všetkého je dostatok a ku všetkému máte rovnaký prístup ako ostatní. Ak ste presvedčená, že ak je niekomu dopriate, inému musí byť odobraté, tak niekde vo svojom vnútri neveríte, že môžete byť bohatou, alebo, naopak, máte pocit viny a veríte, že ak niečo získate, niekto iný to stratí. Zmeňte tento vzorec na to, že ak niečo dostanete, neberiete to nikomu, každý to môže získať rovnako ako vy. Aj vy si zaslúžite mať hojnosť, rovnako ako všetci ostatní. Určite ste si všimli, že ľudia, ktorým je dopriate, dostanú ešte viac. V ich myslení totiž nie sú zábrany. Nepochybujú o tom, že môžu získať to, čo chcú. 

5. Dôvera namiesto pochybností

Pochybnosti sťahujú vaše priania späť k vám. Ak sa rozhodnete obmedzovať samu seba, tak potom toto obmedzenie aj zažijete. Svojimi vystrašenými myšlienkami brzdíte svoje priania. Mnohé potom tvrdia: „Hneď som vedela, že...“ Čo? Sa to nesplní? Nebude to fungovať? Tak potom sa nečudujte, že ste nič nedostali. Najlepšie urobíte, ak svoje prianie napíšete alebo vyslovíte, poďakujete a pustíte z hlavy. Nemyslite viac naň a nespochybňujte ho. Nechajte, nech vesmír pracuje za vás.

6. Buďte pripravená na náhody

Často sa k vám splnenie priania dostane nečakaným spôsobom a z nečakanej strany. A preto, keď svoje prianie vyslovíte, buďte otvorená všetkým možnostiam, ako sa môže splniť. Ak budete očakávať, že sa prianie splní len podľa vašich obmedzených predstáv, tak si ho nemusíte ani všimnúť alebo ho môžete zmeškať.

7. Nájdite tie skutočné priania

Niektorá by sa rada naučila jazdiť na koni alebo šoférovať, iná si praje lepšiu prácu, ktorá by ju bavila, iná zase skvelého partnera. To, čo si prajete, je zmena, ktorá zlepší život. Ale často si preto prajete to, čo iní považujú za skvelé alebo čo už majú, lebo si myslíte, že to je to, čo vás posunie bližšie k šťastiu. Preto sa pýtajte, či sa budete cítiť šťastná, keď to dostanete. Aby ste si nepriali niečo, čo vám nesedí, na čo nie ste pripravená a čo vlastne ani nechcete, len cítite tlak okolia, že by ste to mali mať.

Náš tip

Vianoce sú skvelou príležitosťou, aby ste svoje priania správne sformulovali, napísali ako zoznam Ježiškovi, presne ako to robia deti, a poslali. Môžete to symbolicky, ale aj skutočne poslať, prečo nie? Ak všetko vyjde, čaká vás vianočný zázrak.