Nikto sa jej nepotešil. Karanténa a izolácia doma ale predsa len je prospešná, a to pre stále vzťahy a rodiny. Tie totiž dlhšie spia, zdravšie jedávajú a stáli partneri tiež častejšie súložia. Trpia ale ľudia žijúci sami, tak psychicky, ako aj fyzicky. Pretože menej cvičia, nemajú prístup k náhodnému sexu a samotu zajedajú nezdravými pokrmy.

Komu prospieva karanténa počas korona pandémie?
Komu prospieva karanténa počas korona pandémie?
Zdroj: Shutterstock.com

Podľa britskej spoločnosti Detlapoll, ktorá vyspovedala osem tisíc Britov žijúcich v izolácii rovnako ako väčšina iných európskych národov, sa nenapĺňa predpoveď z marca tohto roku. Že bude pribúdať rozvodov. Naopak rozchodov ubúda. Stáli partneri totiž majú viac času tiež na spánok a zdravšie sa stravujú. To pôsobí pozitívne na ich psychiku, takže partneri sú pokojnejší a menej sa hádajú. Navyše si väčšina snaží časy v karanténe spríjemniť sexom.

V prieskume uviedlo dvadsaťdeväť percent osôb, že má menej sexu. Dvadsať percent, že ho má viac. Keď sa od analýzy započítal vzťahový status, bolo to jasné. Oných dvadsaťdeväť percent sú nezadaní ľudia, kým dvadsať percent pripadá predovšetkým na osoby, ktoré majú stály vzťah.

Komu prospieva karanténa počas korona pandémie?
Komu prospieva karanténa počas korona pandémie?
Zdroj: Shutterstock.com

Dvadsaťšesť percent zadaných uviedlo, že sa počas karantény ich vzťah zlepšil, naopak trinásť percent patrí medzi tých, pre ktorých karanténa predstavuje skúšku kvality vzťahu s výsledkom negatívnym. Na otázku, či plánujú rozchod, uviedlo len deväť percent zadaných, že sa počas karantény rozhodlo vzťah ukončiť, zatiaľ čo dvadsaťsedem percent naopak v ňom pokračovať.

Z prieskumu tiež vyplýva, že sa ľudia menej hádajú, viac cvičia, zdravšie sa stravujú, ale tiež viac konzumujú doma alkohol a tiež lepšie a dlhšie spia.