Vďaka tejto jednoduchej jednodňovej diéte dokážete zbaviť telo 1,5 kg prebytočnej vody, zlepší sa vám nálada a vo svojom tele sa budete cítiť výborne.

Ako to funguje?

Počas jedného dňa vylúčite zo svojej stravy všetky rafinované cukry a budete jesť jedlo s nízkym obsahom soli, no s vysokým obsahom draslíka. Svojmu telu tak pomôžete zbaviť sa prebytočnej vody. Ak sa vyhnete spomínaným jedlám, prestane vás trápiť nafukovanie aj nepríjemné vetry. Dôležitý je dostatok vlákniny, aby ste zabránili spomaleniu činnosti čriev. Hoci logicky počas jedného dňa nedokážete spáliť až tak veľa prebytočných tukov, nízkokalorická, ale pritom vysokobielkovinová strava vaše telo ideálne pripraví na budúce chudnutie.

Ako na to?

Jednoducho nasledujte náš stravovací plán a vaše bruško bude už za jeden deň plochejšie. Čo sa týka výberu tekutín, siahajte na nesladené bylinkové čaje a vodu. Na dochutenie môžete použiť trocha citrónovej šťavy, kúsok uhorky alebo jahody.

Váš expresný plán 

Večer vopred: Pred uložením sa do postele vypite šálku mätového čaju. Mäta je tradičný prostriedok proti tráviacim ťažkostiam a pomáha pri nadúvaní.

Ovocný nápoj
Zdroj: shutterstock

Raňajky: Rozmixujte 250 ml nízkotučného alebo rastlinného mlieka s hrsťou mrazených jahôd a polovicou banánu.

Mätový čaj
Zdroj: shutterstock

Desiata: Grécky alebo rastlinný jogurt zmiešajte s 50 g bezjadierkového hrozna.

Zeleninový šalát
Zdroj: shutterstock

Obed: Uvarte kuracie prsia a podávajte ich na miešanom listovom šaláte a opekanej zelenine (cherry paradajky, paprika, cuketa), ktoré dochutíte balzamovým octom a 2 ČL olivového oleja.

Hrozno
Zdroj: shutterstock

Olovrant: Hrsť nesolených mandlí.

Mandle
Zdroj: shutterstock

Večera: Pečeného, na pare upraveného alebo grilovaného lososa podávajte s hrsťou hnedej ryže a hrsťou spareného špenátu dochuteného citrónovou šťavou, muškátovým orieškom a 1 ČL masla. 

Pečený losos
Zdroj: shutterstock