Hviezdy JOJ-ky na Veľkú noc: Herečka uteká pred kýbľom a vody a... TENTO, vážne takto oblieva?!
10. 4. 2023, 10:00 (aktualizované: 31. 5. 2024, 7:15)
![Ako sviatkujú tváre televízie JOJ?](https://dam.nmhmedia.sk/image/8a3d09f1-b27b-4cf4-b668-27836841f077_phpeohkep.jpg/960/540)
Zdroj: TV JOJ
Veľká noc má svoje čaro. Či už z kresťanského hľadiska, alebo vďaka tradíciám. To si uvedomujú aj známe tváre, ktoré si zaspomínali na veľkonočné sviatky z detstva a prezradili aj to, ako ich vnímajú teraz.
Zdroj: TV JOJ
Zdroj: TV JOJ
Zdroj: TV JOJ
Galéria k článku
Opýtali sme sa: 1. Čo pre vás znamenajú veľkonočné sviatky? 2. Ako si spomínate na Veľkú noc z detstva? 3. Patríte medzi ženy, ktoré pred oblievačkou utekajú alebo naopak?
Dušan Ambroš (29): Milovník folklóru
Predstaviteľ doktora Dušana Martiniaka v seriáli Nemocnica a tiež moderátor relácie Riskuj chodieval ako dieťa na oblievačka takpovediac humánne.
1. Na Veľkej noci mám najradšej tú vôňu jari. Keď sa podarí a je cez sviatky pekné počasie, mám tradíciu prvých jarných prechádzok do prírody. Zároveň som milovník folklórnych tradícií, takže na toto sa vždy rád pozriem.
2. Farebne. Mali sme doma často farebnú výzdobu, o ktorú sa starala mama a s otcom sme vždy chodievali na návštevy známych a ja som polieval dievčatá. Samozrejme, veľmi humánne, mal som len malú farebnú striekaciu pištoľ. (Smiech.) Je jasné, že som potom zvyšok sviatkov trávil tým, ako som sa tešil z výslužky.
3. Už sú to pre mňa, viac-menej, len návštevy u známych, plné jedenia a debát. Zvyk oblievania ja osobne vyriešim len pohárikom s malým množstvom vody, aby sa nepovedalo, že nedodržiavam tradície, ale dotyčná sa nemusí ísť ani len prezliecť. (Smiech.)
Zdroj: TV JOJ
Dušan Ambroš
Anna Nováková (33): Veľkonočné sviatky sú prívalom energie
Herečka, ktorá stvárňuje doktorku Agátu Jánošovú v seriáli Nemocnica si spomína na prázdnejšiu Bratislavu počas Veľkej noci.
1. Vnímam ich hlavne cez prírodu a jej znovuzrodenie. Vďaka tomu sú pre mňa oslavou života. Prívalom veľkej energie. Tú využívam napríklad aj na plnenie novoročných predsavzatí, s ktorými začínam práve v tomto období, pretože sa mi darí zvládnuť ich oveľa úspešnejšie.
2.Tak, ako po väčšinu sviatkov, aj počas Veľkej noci bola Bratislava prázdnejšia. V dobdených hodinách bolo na uliciach vidno len chlapcov, pekne upravených s korbáčmi ,často v sprievode svojich otcov. My ženy, sme ich alebo čakali, alebo sa skrývali. Pamätám si, že pokým k nám domov chodili šibači z rodiny, tak sme dvere otvárali. Ale neskôr, v období puberty, a s ňou súvisiacej hanblivosti, keď sa pridávali aj šibači - nápadníci, tak som sa začala už zatajovať. (Úsmev.)
3. Pokiaľ by šlo o symbolické množstvo vody, tak by som do toho šla, ale pred kýbľom vody by som utiekla. (Smiech.)
Zdroj: TV JOJ
Anna Nováková
Tobias Král (12): K milovníkom šibania nepatrí
Mladý herec, ktorý stvárňuje Miška Vrabca v seriáli Einstein, dnes oblieva už len maminu a sestru.
1. Najradšej mám na veľkonočných sviatkoch prázdniny, ktoré môžem tráviť s mojimi kamarátmi alebo rodinou.
2. Keď som bol malý, chodil som šibať kamarátky, babinky a dievčatá v rodine. Teraz už len maminu a sestru oblievam vodou.
3. Priznám sa, že nikdy som nepatril k milovníkom šibania a oblievania. Väčšinou sme boli v čase veľkonočných sviatkov niekde odcestovaní alebo trávili čas len rodina spolu.
Zdroj: TV JOJ
Tobias Král
Ivana Kubačková (35): Neter a synovci prebrali štafetu
Predstaviteľka vyšetrovateľky Lenky Vrabcovej v seriáli Einstein vodu miluje, no je tu jedno ale.
1. Pre mňa je to najmä oddych. Voľno v práci, čas na rodinu a na seba. Upečiem nejaký koláč, spravíme si nejaký výlet, či predĺžený víkend a navštívim najbližšiu rodinu. Žiadne veľké návštevy, oblievanie, šibanie... Aj keď, moji synovci už dorastajú do veku, kedy ich šibačka náramne baví. (Úsmev.)
2. Som dieťa z paneláku, takže žiadne veľké oblievačky sa u nás nekonali. Tatino nás vyšibal skôr zo zvyku, aby sme boli zdravé, a aby sa nepovedalo. A nám so sestrou a maminou to tak vyhovovalo. Kde-tu prišli nejakí kamaráti, spolužiaci. Keď som bola menšia s maminou sme aj maľovali veľkonočné vajíčka pre šibačov, teraz to prebrali synovci s neterkou.
3. Vodu milujem. Ale keď sa v nej môžem dobrovoľne okúpať v mori, v jazere, bazéne alebo vo vani. Veľkonočné oblievanie zvládam, keď už na to príde. Samozrejme, žiadne veľké vedrá či plechové vane. Čo naozaj nedávam sú tie nepríjemné voňavky, ktorých sa potom človek nevie zbaviť inak ako práčkou. (Smiech.)
Zdroj: TV JOJ
Ivana Kubačková