Váha predtým: 85 kg
Váha teraz: 63 kg

Veronika vraví, že sa veľakrát snažila schudnúť, no nikdy jej to dlho nevydržalo. Nakoniec jej podala pomocnú ruku kamarátka. „Chcela som začať chudnúť hlavne zo zdravotných dôvodov, ale zakaždým, keď som s diétou začala, vzápätí som aj skončila. Nemala som asi dosť síl zotrvať. Potom prišla kamarátka, že by chcela schudnúť a či by som do toho nešla s ňou. Najskôr som si hovorila, že to nezvládnem a po čase to zase vzdám. No vďaka nej som to nevzdala a zistila som, že pomoc pri chudnutí je to najdôležitejšie,“ spomína na začiatok svojej cesty za vysnívanou postavou Veronika. Zároveň prezrádza, že heslo, ktoré si dali, bolo:

„Sme v tom spolu a nevzdáme to.“ Teraz pomaly, ale isto aj vďaka podpore kamošky získava želanú postavu. „Môj jedálny lístok obsahuje varené mäso, sem-tam aj robené na panvici s troškou olivového oleja a niekedy zase pečené. Zaradila som viac kuracieho, hydinového, hovädzieho mäsa a najmä ryby. Bravčové mäso si dám raz za 14 dní, ale len netučné. Ako prílohu volím varenú alebo dusenú zeleninu. Absolútne sa vyhýbam mastným jedlám. Momentálne si strážim aj to, koľko je napríklad v šunke tukov a sacharidov."

Schudla 22 kíl
Zdroj: archív V. H.

A prišla pandémia...

Veronika s kamarátkou začali s cvičením a diétou práve v čase, keď do nášho života zavítala pandémia koronavírusu. „Nebolo kde zacvičiť, chodili sme behať a robili doma pár cvikov, ktoré sme našli na internete. Teraz je najdôležitejšie strážiť si stravu a mať viac pohybu. Keď sa obzriem na to, ako som vyzerala, mrzí ma, že som to nechala zájsť tak ďaleko,“ konštatuje sebakritická Veronika. Mladá žena mala dokonca ťažkosti s dýchaním a bolesti pri srdci.

Teraz vraví, že má nielen odvahu, ale aj podporu rodiny a kamarátky, ktorá je pre ňu skôr sestrou. „S podporou kamarátky som sa dostala z váhy 85 na 63 kilogramov a stále ideme ďalej. Podstatné je, že v živote pociťujem zmenu najmä zo zdravotnej stránky. Lepšie sa mi dýcha a prestalo ma bolievať pri srdci. Cítim sa, akoby som sa oslobodila od svojho vlastného pekla, v ktorom som sa väznila. Je mi veľmi fajn a som ako znovuzrodená, sebavedomejšia, plná síl a energie.“

Veronika s priateľom
Zdroj: archív V. H.

Získala omnoho viac

Veronika vraví, že keď nosíte namiesto veľkosti XL veľkosť M, tak to nielen poteší, ale aj posmelí, aby ste pokračovali. „Z osobnej stránky sa zmenila v prvom rade veľkosť môjho trička, samozrejme, tiež váha a centimetre tela. Začala som sa o seba viac starať. Teraz, keď pomaly, ale isto dosahujem svoju vysnívanú váhu, sa páčim aj sama sebe. Vnímam seba ako nového človeka a pri tej premene mi do života vstúpil nový partner. Sme spolu asi štyri mesiace a podporuje ma v diéte. Rozsvietil to malé svetielko, ktorému sa hovorí láska a radosť zo života.“

Veronika má pocit, akoby sa oslobodila od vlastného pekla, v ktorom sa väznila. Je sebavedomejšia a plná síl.
Zdroj: archív V. H.

Odkaz pre ženy, ktoré chcú začať chudnúť

Najťažšie pre mňa bolo získať odvahu začať chudnúť a potom silu so sebou niečo robiť. Keď máte parťáka, s ktorým držíte diétu, ide to lepšie.