Keď sa Silvia vydávala za svojho muža, mala len dvasať rokov a  a nikdy intímne nepoznala iného muža než svojho manžela. Spočiatku bola do manžela zamilovaná, ale časom sa ich manželstvo zmenilo len na spolunažívanie. Vyštudovaná učiteľka svoju lásku a starostlivosť zamerala na svoje jediné dieťa. „Syn pre mňa znamenal celý život. Preto sme mu tiež platili súkromnú školu, ktorá ponúkala rozšírenú výučbu jazykov.“ Súčasťou osnov bol aj výmenný pobyt v zahraničí pre maturitné ročníky. „Zjednodušene povedané, syn odišiel do rodiny do Nemecka a k nám prišiel mladý študent,“ vysvetľuje Silvia princíp, ako pobyt fungoval.

„Celú akciu som brala veľmi zodpovedne, pripravila som program. Manžel sa ako zvyčajne odmietol angažovať, takže všetko ostalo na mňa. Prišiel k nám sympatický chlapec. Volal sa Rudi a bol veľmi spopočenský,“ hovorí Silvia. S Rudim vyrazila do zoologickej záhrady, do bazénu, na minigolf a pochopiteľne aj do miestnemu pivovaru. „Ukázala som mu všetky miesta, ktoré som mala rada. Rudi bol veľmi zvedavý, a aj keď moja nemčina bola na rozdiel od jeho trochu kostrbatá, snažil sa porozumieť. Naraz mi došlo, že budem veľmi ľutovať, až odíde. Pripadala som si ako zamilovaná pubertiačka a aj na ňom som videla, že som mu sympatická. Nikdy by mi však nenapadlo, že na mňa myslí aj inak, ako na milú pani vo veku svojej matky,“ vysvetľuje Silvia.

Silvia sa výčitkami netrápi.
Silvia sa výčitkami netrápi.
Zdroj: Shutterstock

A potom sa to stalo. „Milovali sme sa posledný deň jeho pobytu a iniciatíva vyšla od neho. Bol veľmi skúsený, určite som nebola jeho prvá,“ tvrdí. Toho, že by ju manžel odhalil, sa nebojí. „Berie ma ako starú babu. Neveril by, že som zaujala mladého chlapca.“ Ani s tým, že porušila dôveru, ktorú do nej vložili Rudiho rodičia, si hlavu neláme. „Chlapec mal osemnásť, nikomu som neublížila.“ Pri otázke, či by jej nevadilo, keby aj jej syn prišiel z Nemecka s podobnou skúsenosťou, ju však pokoj opustí. „To by mi pochopiteľne vadilo. Rudi bol oveľa vyspelejší než môj rovnako starý syn. Keby ho nejaká žena obťažovala, šla by som si to s ňou vybaviť,“ uzavrela Silvia.