Karantény už máme asi všetci plné zuby, ale… Je potrebná a nevyhnutná, ak chceme znížiť riziko prenosu nákazy. Zažeňte negatívne myšlienky a začnite si život doma trochu užívať. Trochu rozmaznávania vám pomôže nadobudnúť psychickú pohodu a sebavedomie. Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi.

1. Atmosféra je základ

Vonné tyčinky, voňavé sviečky a éterické oleje. Prevoňajú priestor a vytvoria príjemnú atmosféru relaxu v pohodlí vášho domova. Priam zázračne pôsobí harmanček, tymián, jazmín a levanduľa. S vonnými produktmi však zaobchádzajte šetrne – príliš veľa silíc môže podráždiť sliznice.

Olej z levandule pôsobí upokojujúco.
Olej z levandule pôsobí upokojujúco.
Zdroj: Shutterstock

2. Dovolenka pre vlasy

Počas karantény doprajte oddych nielen sebe, ale aj vlasom. Nechajte ich mastné pokojne aj týždeň. Neznie to síce vábne, ale takto ozdravíte pokožku hlavy aj vlasy. Paradoxne tým uvoľníte mazové usadeniny v pokožke a v budúcnosti sa vám budú menej mastiť. Pre tento krok sa treba len odhodlať – na začiatok skúste vydržať 4 až 5 dní bez umývania.

Nechať si vlasy premastiť je pre ne výborná kúra.
Nechať si vlasy premastiť je pre ne výborná kúra.
Zdroj: shutterstock

3. Omladzujúce masky

Domáce masky sú klasika, ktorú pripravíte za pár minút, ale ich účinok je fantastický! Zjemňujú póry, vyhládzajú vrásky, zmierňujú akné a pleť krásne revitalizujú. Namiesto drahých masiek z drogérie prevetrajte zásoby v chladničke. Aj obyčajná kyslá smotana na pleti dokáže zázraky. My odporúčame túto anti-aging hydratačnú bombu:

Avokádová maska pre mladistvú a sviežu pleť

Prísady:

- 1 zrelé avokádo

- 1 ČL medu

- 1 PL tvarohu alebo smotany

- pár kvapiek citrónovej šťavy

Ako na to?

Roztlačte avokádo na kašu a pridajte 3-4 kvapky citrónovej šťavy, aby si zachovalo peknú farbu. Pridajte med a tvaroh a dobre vymiešajte. Hotovo! Masku naneste na vyčistenú pleť a nechajte ju pôsobiť 15 minút. Potom ju zmyte vlažnou vodou.

Omladnite s avokádovou maskou!
Omladnite s avokádovou maskou!
Zdroj: shutterstock

4. Dokonalá manikúra

Korona nám zatvorila nielen nákupné centrá a obchody s módou, ale aj salóny krásy a kaderníctva. Žiadny problém – pedikúru a manikúru zvládnete aj sama. Doprajte si čas, konečne môže lak na nechty zaschnúť bez kompromisov - bez otlačkov, vzduchových bubliniek a iných poškodení.

Prirodzené odtiene lakov na nechty nevychádzajú z módy.
Prirodzené odtiene lakov na nechty nevychádzajú z módy.
Zdroj: Shutterstock

5. Meditácia a joga

Teraz je ten správny čas začať s jogou. Vedeli ste, že už po 60 sekundách cvičenia začína telo odbúrať stres a relaxovať? Pre začiatočníkov budú užitočné videá na YouTube. Pokročilí môžu cvičiť on-line naživo s lektormi. Jednoduché meditačné cvičenia vám prinavrátia vnútornú rovnováhu a skvele zakončia váš domáci wellness deň. Meditácií na internete je tiež neúrekom. Upokoja telo aj dušu a pomôžu s nespavosťou. Stačí si nájsť len tú svoju. Ak máte rady hudbu, relaxačné melódie a zvuky prírody vám prinesú potrebný pokoj a uvoľnenie. Úplne výnimočne pôsobia takzvané solveggio frekvencie – zvláštne tóny s ohromnou duchovnou silou. Prenikajú hlboko do podvedomia a silno podporujú liečenie a transformáciu. Niektoré frekvencie majú dokonca schopnosť liečiť a opravovať DNA v tele.

Proti zlej energii pomáha pozitívne myslenie a meditovanie.
Proti zlej energii pomáha pozitívne myslenie a meditovanie.
Zdroj: Shutterstock